Ve Velkých Bílovicích jsme se začali pravidelně scházet k studiu encykliky Laudato si‘ a k jí inspirované modlitbě v únoru 2020. Scházíme se každý čtvrtek odpoledne od čtyř do šesti, modlíme se (v době postní křížovou cestu za ekologické obrácení, nyní více chval), pak čteme postupně úryvky z encykliky Laudato si‘ a debatujeme o nich. Na závěr si volně popovídáme. Během nouzového stavu jsme se nescházeli osobně, ale zůstávali jsme ve spojeni a rozjímali nad předem rozeslanými texty. Chceme probírat i myšlenky dalších teologů a autorů zabývajících se stvořením a ekologií – Jana Pavla II., Františka z Assisi, Alberta Schweitzera a Andrewa Linzeye.

Modlitebníků je nás zatím pět – manželé Veronika a Pavel, manželé Jana a Roman, a Maruška. Na vigilie 11. dubna a 18. dubna jsme si zadali u duchovního správce farnosti mše svaté v duchu Laudato si‘ na úmysl ekologického obrácení světa. Na Den Země jsme společně zasadili strom a uspořádali malou pobožnost. V Týdnu Laudato si‘ jsme společně chválili Stvořitele uprostřed Jeho díla.

Připravujeme přednášku na téma „Teologie zvířat podle Andrewa Linzeye“, chystáme se také oslavit Čas stvoření, jak k tomu vyzval papež František. Jsme vděční za našeho duchovního správce, který nás podporuje a fandí nám.

Společenství Žít Laudato si' ve Velkých Bílovicích při oslavě Týdne Laudato si' 2020

Najdete nás na Facebooku a můžete nám i napsat na veronika@zitlaudatosi.cz nebo zavolat na 723 378 953 – Veronika Osičková.